Projekt „Zabawa na 102”

Projekt „Zabawa na 102” to GRA MIĘDZYPOKOLENIOWA, w której uczestniczyli przedszkolaki z przedszkola Mundo Marino i seniorzy z Dom Pomocy Społecznej Senior Residence w Katowicach. Organizatorkami przedsięwzięcia były uczestniczki Śląskiej Akademi Liderek, prowadzonej przez Stowarzyszenie Promocji Kobiet Aktywnych SPINKA.

Wydarzenie miało odbyło się 30 września 2016r. W słoneczny, wrześniowy poranek seniorzy z dużym entuzjazmem odpowiedzieli na zaproszenie przedszkolaków do wspólnej zabawy. W dwuosobowych, międzypokoleniowych zespołach uczestnicy „Zabawy na 102” wzięli udział w różnych zabawach i grach przygotowanych i prowadzonych przez Liderki. Celem inicjatywy było stworzenie przestrzeni do integracji uczestników, wymiany doświadczeń nt. różnym pomysłów na spędzanie wolnego czasu przez przedszkolaków i seniorów za czasów ich młodości.

Międzypokoleniowe drużyny miały możliwość zagrać, np. w „słoja”, kalambury, wspólne odgadywanie dziecięcych rymowanek, a także w gry zręcznościowe takie jak np. „hop-hop żabki” i „o rety krety”. Poza tym budowano samochody z kloców i samoloty z papieru, którymi trafiano do celu. Pojawiła się również ważna gra z czasów dzieciństwa seniorów czyli kapsle, znana również pod nazwą Wyścig Pokoju (gra, która w 80-tych latach święciła triumfy na podwórkach).

Na jednym z przygotowanych stanowisk uczestnicy mieli możliwość zrobić sobie wspólne, śmieszne zdjęcia w zabawnych przebraniach. Część zaproponowanych zabaw odbywała się w ogrodzie, gdzie grano w kręgle i boule. Całe wydarzenie zostało uwieńczone wspólnym pamiątkowym zdjęciem seniorów, przedszkolaków, liderek i personelu. Na samo zakończenie spotkania czekała wszystkich jeszcze jedna niespodzianka, którą były pyszne lody oraz dyplomy dla wszystkich uczestników „Zabawy na 102”.

Fotorelacja z projektu TUTAJ 🙂

ZESPÓŁ PROJEKTOWY (absolwentki Śląskiej Akademii Liderek):

– koordynator projektu: Agnieszka Moszczyńska

– specjalista ds. współpracy z partnerami: Małgorzata Jarząbek

– specjalista ds. promocji: Małgorzata Izydorczyk

– specjalista ds. artystycznych: Magda Wesner, Anna Ćwiklińska, Katarzyna Bienia, Anna Kaleta

– konferansjerka: Barbara Chudek

– specjalista ds. sprawozdawczości: Ewelina Stachura

Każda z osób z zespołu odpowiedzialna była za obsługę konkretnej stacji z grami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *